اطلاعیه مهم (شماره 2) مشکلات استفاده از دستگاههای استوک


   اطلاعیه شماره 2


  پاره ای از مشکلات استفاده از دستگاههای استوک (stock) ریسوگراف


دستگاههایی که در ایران اصطلاحاً استوک نامیده می شوند ، دستگاههایی می باشند که پس از استفادۀ بیشمار ، بصورت غیرقانونی ، از دیگر کشورها به ایران وارد می گردند.
با توجه به این موضوع ومشکلات عدیده ای که دستگاههای استوک ریسوگراف برای مشتریان عزیز ایجاد می نمایند ، موارد ذیل به استحضار همگان می رسد :
· این دستگاهها از رده خارج بوده و قطعات یدکی آنها نایاب است .
· این دستگاهها بحدکافی مورد استفاده قرار گرفته و کاملا مستهلک می باشند.
· امکان هرگونه جایگزینی قطعات متفرقه بجای قطعات فابریک در این دستگاهها ، توسط افراد غیرمجاز محتمل است .
· به هنگام خرید دستگاه استوک ، پاره ای مشکلات نمایان نمی باشند ، از جمله بعضی شکستگی های بدنه یا خرابی های داخل دستگاه که به دلیل حمل غیراستاندارد بوجود می آیند وفقط پس از مدتی کارکرد خود را نشان داده و می توانند موجب مشکلات عدیده ای گردند .
· به دلیل ورورد غیر قانونی وغیر متعارف اینگونه دستگاهها به کشور ، امکان ارائه خدمات و سرویس و تعویض قطعات یدکی برای آنها وجود ندارد و معمولا افراد غیر متخصص و غیردلسوزی که فقط به دنبال نفع شخصی خود هستند داعیه خدمات و سرویس را دارند و طبیعی است که به دلیل عدم دسترسی به قطعات یدکی فابریک ، ناچاراً از قطعات غیراستاندارد و یا دست دوم استفاده می نمایند و لذا هزینه های گزافی را به مرور به مشتری تحمیل می نمایند ، ضمن اینکه نظارتی چه از لحاظ کیفیت وچه از لحاظ قیمت ، بر کار آنها وجود ندارد.
· این دستگاهها هیچگونه تضمینی از طرف کارخانه سازنده ندارند و حتی اگر افراد متفرقه تضمین دستگاهها را بعهده بگیرند ، پشتوانه ای از نظر تهیه قطعات یدکی و رفع اشکالات فنی نخواهند داشت.
· به مرور زمان و به دلیل عرضه مدلهای جدیدتر توسط شرکت ریسو (Riso) ، طبیعتاً افراد غیرمجاز به دلیل عدم گذراندن دوره های تخصصی این دستگاهها ، حتی اگر دوره های دستگاهها ی قدیمی را هم دیده باشند ، قادر و مجاز به کار بر روی دستگاههای جدید نمی باشند و غیر از صدمه به دستگاهها کار دیگری نمی توانند انجام دهند .
· پاره ای از دستگاههای استوک از لحاظ فنی و نوع برق مصرفی فقط مخصوص کشورهای دیگر بوده و حتی شرکت ریسو ، قطعات آنها را به نماینده انحصاری اش در ایران نیز نداده است و در این صورت خرید این دستگاهها غیر از دور ریختن سرمایه چیز دیگری نیست .
· دستگاه استوکی که به شما پیشنهاد می شود ، به دلیل موارد متعدد یاد شده ، چندین بار در دست افراد سودجو متخلف چرخیده وسرانجام به شمارسیده است . طبیعی است چنین دستگاهی قابل اعتماد نبوده و ارزش سرمایه گذاری ندارد.
تاریخ درج: 1399/11/04
منبع: